Spordivigastustega kaasnevad probleemid
Spordivigastused on sportimisel tekkinud vigastused. Spordivigastusi on võimalik ennetada valides õige spordiala, spordivarustus ja treenides õieti süvalihaseid. Enamasti kannatavad spordivigastuste all sportlased, kuid tihti ka tehastes ning arvutite taga töötavad inimesed. Spordivigastused jaotatakse kaheks, ägedad vigastused, mis tekivad kontaktspordialade või mõne vale liigutuse, hüppe või tõuke tagajärjel. Ülekoormusvigastused, mis tekivad ületreenituse või rutiinse füüsilise töö tagajärjel. Spordiga võivad kaasneda väga tõsised vigastused, mis võivad jääda eluaegseks.
Mina väidan, et igale ühele ei sobi kõik spordialad. Näiteks ei ole jooksutreening sobilik inimesele, kes on 180 sentimeetrit pikk ja kaalub 130 kilo, sest sellega võib ta ennast põrutada. Pigem sobiks temale ilma põrutuseta aeroobne liikumine, näiteks kepikõnd, metsas suusatamine jne. Iga inimene peaks leidma endale sobiva spordiala, millega tegeleda, vale spordialaga tegelemine võib põhjustada spordivigastusi. Spordivarustuse valimisel on üks olulisem spordijalanõu, sest ilma toestuseta jalats võib kahjustada hüppeliigest jms. Süvalihaste treenimine on ülitähtis, sest sportides töötab kogu keha ühes rütmis, kui mõni lüli on nõrgem, tekivad lihase düsbalansid.
Sportlaseks ei saada üle öö, see vajab väga suurt pingutust ja selle protsessiga võib kaasneda väga tõsiseid vigastused. Inimesed, kelle unistus on saada sportlaseks on ilmselt kursis sellega, et see ei ole kerge ja vigastused tekivad kiirelt eriti nendel, kes ei ole varem spordiga tegelenud ja ei tea sellest põhimõtteliselt midagi. Ainult need, kes riskivad liiga kaugele minemisega, võivad teada saada, kui kaugele on võimalik minna. (T.S.Eliot) Toon näiteid inimestest, kes on spordialaga tegelemisel kannatanud, kuid mitte kõigi vigastused ei ole lõpetanud nende karjääri, kuid vigastused on siiski suured. Nt Avo Leok, kes tegeles motospordiga ja kukkus motokross MM etapi vabatreeningul ning jäi ratastooli, Kristina Šmigun-Vähi, kes murdis mootorsaaniõnnetuses rangluu, Kristjan Palusalu õlavigastus, mis lõpetas ta karjääri, Kelly Sildaru Rangluu murd jne. Neid on väga palju. Olge sportides ettevaatlikud, sest see võib muuta teie elu.